Reklama
  • Poniedziałek, 13 lutego (13:00)

    Zatkany nos

Na alergiczny nieżyt nosa cierpię od kilku lat. Używałam w tym czasie różnych table tek odczulających – Clatra, Zyrtec, Hitaxa, Jovesto – i aerozoli do nosa – Flixonase, Fa nipos, Metmin, Dymista, a ostatnio Nasic. Alergię udało się opanować, ale wysuszyłam śluzówkę tak, że nos mam cały czas zatkany. Jak ją zregenerować? Marta z Warszawy

Reklama

Odpowiada: Urszula z Bydgoszczy :Jak odbudować i nawilżyć śluzówkę nosa po leczeniu jego nieżytu na tle alergicznym? Oto kuracja przepisana przez lekarza jednemu ze znajomych. Został wyleczony!

Etap I: Clemastinum – 2 x dziennie po 1 tabletce; Rutino- scorbin – 3 x dziennie po 1 tabletce, Calcium pantothenicum – 3 x dziennie po 1 tabletce. Przyjmować leki przez 10 dni. Potem zrobić sobie dzień przerwy.

Etap II: Przyjmować codziennie Encorton. UWAGA! Encorton jest na receptę! Dawkę powinien ustalić lekarz, bo preprat ma silne skutki uboczne.

Znajomy przyjmował: 1. dnia – 3 x 2 tabletki, 2. dnia – 5 x 1 tabletkę, potem przez 2 dni – 4 x dziennie po 1 tabletce, a na stępnie – aż do zużycia dwóch pełnych opakowań – 2 x dziennie po 1 tabletce. W tym czasie łykać codziennie po 1 ta bletce witaminy C. Po kuracji nie używać więcej kropli do no sa! Co najwyżej wo dę morską z apteki!

Życie na gorąco

Zobacz również

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.