Reklama
  • Poniedziałek, 21 marca 2016 (13:05)

    Pokonaj ból gardła!

W chwili, gdy zaczniesz czuć drapanie w gardle, wiesz, że przed Tobą tydzień z przeziębieniem. I dobrze, by na tych 7 dniach się skończyło, bo zaniedbana infekcja wirusowa może przerodzić się w poważniejszą chorobę – od zapalenia zatok po zapalenie płuc.

Reklama

Dlatego poza walką z objawami dobrze przyjmować leki przeciwzapalne: ibuprofen, paracetamol lub kwas acetylosalicylowy, które wspierają organizm w walce z wirusami.

Szybka reakcja

Gdy tylko poczujesz drapanie w gardle zacznij je płukać. Pomogą domowe mikstury, ale też gotowe ziołowe mieszanki ze sklepów zielarskich czy aptek, a także zwykłe płyny do płukania jamy ustnej, których używamy po myciu zębów.

Zawierają one składniki zwalczające bakterie i wirusy, dlatego często jedno „gurglanie” (pozwalające na przemycie gardła) może odegnać od nas chorobę.

Sprawdzony sposób to ssanie preparatów w rodzaju chlorchinaldinu czy sebidinu. Przydatne są też łagodzące ból i drapanie słodkie pastylki. W początkowej fazie przeziębienia pomogą też inhalacje i naturalnie przebywanie w cieple, bo to zwiększa potencjał obronny organizmu.

Przy zmiennej pogodzie o infekcje nietrudno. Jeśli szybko zareagujesz, unikniesz choroby.

Domowe płukanki na ból gardła

Z szałwii – zaparz torebkę szałwii, ostudź i płucz gardło co kilka godzin. Z soli lub sody oczyszczonej – w połowie szklanki wody rozpuść łyżeczkę soli. Płucz gardło 4 razy dziennie.

Więcej na temat:ból gardła | szybka | gardło

Zobacz również

  • Dla mężczyzny zwykłe przeziębienie to ciężka choroba – wie o tym każda kobieta, która miała pod opieką zakatarzonego męża. Okazuje się, że panowie nie bez powodu tak źle znoszą każdą infekcję.... więcej

Twój komentarz może być pierwszy

Zapoznaj się z Regulaminem
Wypełnienie pól oznaczonych * jest obowiązkowe.