Reklama
 • Czwartek, 28 lutego 2013 (14:29)

  Masz gorączkę, męczy cię katar i kaszel? Zanim sięgniesz po silne leki, wypróbuj domowe metody: zioła, miód, czosnek, bańki i inhalacje. Rekomendują je doświadczeni lekarze, zielarze i farmaceuci.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 28 lutego 2013 (14:14)

  1. dzień Reakcja organizmu: Pobolewa głowa, nie można się skoncentrować, brak sił. Co robić: Warto wypić ciepłą, ale nie gorącą herbatę z dużą ilością cytryny, połknąć tabletkę np. paracetamolu (działa przeciwzapalnie) i wyspać się. 2. dzień Reakcja organizmu: Pojawia się temperatura, chrypka i katar. Co robić: Ból gardła złagodzi płukanie np. roztworem sody oczyszczonej. 3. dzień Reakcja organizmu: Temperatura się utrzymuje, mogą nas pobolewać mięśnie. Co robić: Na katar pomoże inh

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 28 lutego 2013 (12:05)

  Dość często się przeziębiam. Leje mi się z nosa, boli mnie gardło, kaszlę, ale nie mam gorączki. Co roku szczepię się przeciw grypie i od wielu lat nie miałam tej choroby. Czy to szczepienie nie zabezpiecza przed przeziębieniem? Jak się chronić przed tą infekcją?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 28 lutego 2013 (11:45)

  Mówi się, że leczony trwa tydzień, a nieleczony – siedem dni. Spróbuj jednak przeciwdziałać mu, gdy tylko się zaczyna – nie pozwól mu się rozwinąć. Połóż na głowę ciepły kompres. Pij dużo płynów, szczególnie gorących. Jedz ostre potrawy, np. z dodatkiem chili lub chrzanu. Przepłukuj nos solą fizjologiczną, którą kupisz bez recepty w aptece. Dzięki temu usuniesz z nosa wydzielinę i poprawisz jego drożność. Jeśli jednak katar nie minie – idź do lekarza, który zaleci leki przeciwzapalne, rozrze

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 28 lutego 2013 (11:24)

  Ostry nieżyt nosa, powszechnie zwany katarem, pojawić się może niezależnie od pogody. Czy można go wyleczyć? Czy trzeba przeczekać?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 27 lutego 2013 (16:00)

  Okazuje się, że to wcale nie mróz lub wiatr są winne zimowym infekcjom! Lekarze coraz częściej podkreślają, że na nasze zdrowie mają wpływ inne, mniej oczywiste czynniki, takie jak stres, zmęczenie, brak ruchu oraz dieta.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 lutego 2013 (12:58)

  Zwykle jest wspomnieniem po chorobie. I chociaż bywa męczący, to raczej nie wzbudza obaw. Ale wybierzmy się do lekarza, gdy trwa zbyt długo.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 lutego 2013 (12:45)

  Cebula towarzyszy nam od tysięcy lat. Pochodzi prawdopodobnie z Azji Środkowej. Jej uprawa szybko rozprzestrzeniła się na całym świecie.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 lutego 2013 (12:33)

  Jak ustrzec się infekcji zimą? Jak rozpoznać co przykuło nas do łóżka?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 15 lutego 2013 (12:29)

  Pilnuj godzin przy jęcia antybiotyku. Najlepiej jest popijać go wodą.

  Czytaj więcej Komentarzy:0